  • GRM0335C2A620GA01J
GRM0335C2A620GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C2A620GA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C2A620GA01J
Description:
62pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 10611
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C2A620GA01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C