  • GRM0335C1H5R6BA01J
GRM0335C1H5R6BA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H5R6BA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H5R6BA01J
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 17009
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H5R6BA01J
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm