  • GRM0335C1H390GD01J
GRM0335C1H390GD01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H390GD01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H390GD01J
Package:
Datasheet:
Description:
39pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15662
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H390GD01J
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V