  • GRM0335C1H360GA01J
GRM0335C1H360GA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H360GA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H360GA01J
Package:
0201
Datasheet:
Description:
36pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 7759
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H360GA01J
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • Thickness
    300μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    36pF