  • GRM0335C1H2R0BD01J
GRM0335C1H2R0BD01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H2R0BD01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H2R0BD01J
Package:
Datasheet:
Description:
2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 1667
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H2R0BD01J
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%