  • GRM0335C1H1R1BA01D
GRM0335C1H1R1BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1H1R1BA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1H1R1BA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 1.1pF 50volts C0G +/-0.1pF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1H1R1BA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm