  • GRM0335C1E7R1DA01D
GRM0335C1E7R1DA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E7R1DA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E7R1DA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GRM 7.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 1150
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E7R1DA01D
    Select All
  • Thickness
    330.2μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    7.1pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    0201
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    300μm
  • Length
    609.6μm
  • Width
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm