  • GRM0335C1E6R9DA01D
GRM0335C1E6R9DA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E6R9DA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E6R9DA01D
Description:
GRM 6.9pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 7243
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E6R9DA01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    6.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm