  • GRM0335C1E5R8WA01D
GRM0335C1E5R8WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E5R8WA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E5R8WA01D
Package:
0201
Datasheet:
Description:
5.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 12347
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E5R8WA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    0.86%
  • Negative Tolerance
    0.86%