  • GRM0335C1E5R6BD01D
GRM0335C1E5R6BD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E5R6BD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E5R6BD01D
Package:
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8395
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E5R6BD01D
    Select All
  • Mount
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    1.79%
  • Negative Tolerance
    1.79%