  • GRM0332C1E101JA01D
GRM0332C1E101JA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0332C1E101JA01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0332C1E101JA01D
Package:
0201
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 2617
Step5Bar-code shipping tag
GRM0332C1E101JA01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C