  • GRM022R71A560KA01L
GRM022R71A560KA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM022R71A560KA01L
HK JDW NO:
535-GRM022R71A560KA01L
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
GRM 56pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 11472
Step5Bar-code shipping tag
GRM022R71A560KA01L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm