  • GRM022R61A102ME19L
GRM022R61A102ME19L
advertisement
Manufacturer No:
GRM022R61A102ME19L
HK JDW NO:
535-GRM022R61A102ME19L
Description:
GRM 1000pF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 12265
Step5Bar-code shipping tag
GRM022R61A102ME19L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm