  • GRM022R60G683ME15L
GRM022R60G683ME15L
advertisement
Manufacturer No:
GRM022R60G683ME15L
HK JDW NO:
535-GRM022R60G683ME15L
Description:
GRM 0.068μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 44705
Step5Bar-code shipping tag
GRM022R60G683ME15L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Composition
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm