  • GRM0225C1E6R0WA03L
GRM0225C1E6R0WA03L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E6R0WA03L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E6R0WA03L
Package:
01005 (0402 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0225C1E6R0WA03L Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
GRM0225C1E6R0WA03L Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0225C1E6R0WA03L Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0225C1E6R0WA03L applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E6R0WA03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    01005 (0402 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm