  • GRM0225C1C4R5CD05L
GRM0225C1C4R5CD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C4R5CD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C4R5CD05L
Description:
GRM 4.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 4123
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C4R5CD05L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.5pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    200μm
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm