  • GRJ31CR73A103KWJ3L
GRJ31CR73A103KWJ3L
advertisement
Manufacturer No:
GRJ31CR73A103KWJ3L
HK JDW NO:
535-GRJ31CR73A103KWJ3L
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
Cap Ceramic 0.01uF 1000V X7R 10% SMD 1206 125C Embossed T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRJ31CR73A103KWJ3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
    X7R
  • Composition
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    40.001177mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%