  • GRJ188R72A102KE11D
GRJ188R72A102KE11D
advertisement
Manufacturer No:
GRJ188R72A102KE11D
HK JDW NO:
535-GRJ188R72A102KE11D
Description:
GRJ 1000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 11103
Step5Bar-code shipping tag
GRJ188R72A102KE11D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm