  • GQM2195C2E8R2BB12J
GQM2195C2E8R2BB12J
advertisement
Manufacturer No:
GQM2195C2E8R2BB12J
HK JDW NO:
535-GQM2195C2E8R2BB12J
Description:
GQM 8.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2796
Step5Bar-code shipping tag
GQM2195C2E8R2BB12J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
    0805
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm