  • GQM1885C1H8R1CB01D
GQM1885C1H8R1CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1885C1H8R1CB01D
HK JDW NO:
535-GQM1885C1H8R1CB01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
8.1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 14719
Step5Bar-code shipping tag
GQM1885C1H8R1CB01D
    Select All
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.09%
  • Negative Tolerance
    3.09%
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • Thickness
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    8.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V