  • GQM1875C2E5R0CB12D
GQM1875C2E5R0CB12D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1875C2E5R0CB12D
HK JDW NO:
535-GQM1875C2E5R0CB12D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
GQM 5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GQM1875C2E5R0CB12D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    5pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height
    700μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm