  • GNM314R72A681KD01D
GNM314R72A681KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R72A681KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R72A681KD01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R72A681KD01D Overview
Sitting at 0.031 0.80mm height reaches the maximum height.It operates on a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.There is no voltage rating on the chip.X7R is the temperature coefficient.A 1206 (3216 Metric) case contains the product.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 100V.
GNM314R72A681KD01D Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 100V volts
A temperature coefficient of X7R
GNM314R72A681KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R72A681KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R72A681KD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Number of Pins
    1206
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Elements
    4
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm