  • GNM314R72A222KD01D
GNM314R72A222KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R72A222KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R72A222KD01D
Purchasing and Inquiry
GNM314R72A222KD01D Overview
The chip is rated at 100V voltage.A case of 1206 is used to package the product.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 100V.
GNM314R72A222KD01D Features
a voltage rating of 100V volts
GNM314R72A222KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R72A222KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R72A222KD01D
  • Width
    1.6mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    4
  • Dissipation Factor
    0.035 %
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm