  • GNM314R72A182KD01D
GNM314R72A182KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R72A182KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R72A182KD01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Purchasing and Inquiry
GNM314R72A182KD01D Overview
Sitting at 0.031 0.80mm height reaches the maximum height.With size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm, it operates.- rated voltage of the chip is 100V volts.The temperature coefficient of this substance is X7R.There are no cases included with the product.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 100VV.
GNM314R72A182KD01D Features
the maximal height is 0.031 0.80mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 100V volts
A temperature coefficient of X7R
GNM314R72A182KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R72A182KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R72A182KD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1800pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm