  • GNM314R71H103KD01D
GNM314R71H103KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM314R71H103KD01D
HK JDW NO:
535-GNM314R71H103KD01D
Purchasing and Inquiry
GNM314R71H103KD01D Overview
It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.A 1206 case contains the product.The terminal pitch of this part is 800μm.A voltage of 50V is used with this electrical part.
GNM314R71H103KD01D Features
a voltage rating of 50V volts
a 800μm terminal pitch
GNM314R71H103KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM314R71H103KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM314R71H103KD01D
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Number of Elements
    4
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Number of Capacitors
    4
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm