  • GNM3145C1H680KD01D
GNM3145C1H680KD01D
advertisement
Manufacturer No:
GNM3145C1H680KD01D
HK JDW NO:
535-GNM3145C1H680KD01D
Purchasing and Inquiry
GNM3145C1H680KD01D Overview
There is no temperature coefficient for it.It is packaged in a 1206 case.A 0.8mm terminal pitch is used for this part.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
GNM3145C1H680KD01D Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 0.8mm terminal pitch
GNM3145C1H680KD01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GNM3145C1H680KD01D applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
GNM3145C1H680KD01D
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Dissipation Factor
    0.025 %
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm