  • GN01020R00HE12
GN01020R00HE12
advertisement
Manufacturer No:
GN01020R00HE12
HK JDW NO:
866-GN01020R00HE12
Datasheet:
GN01020R00HE12
Description:
Through Hole 20Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
GN01020R00HE12
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    3%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    7W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm