  • GMM3X180-004X2-SMD
GMM3X180-004X2-SMD
advertisement
Manufacturer No:
GMM3X180-004X2-SMD
Manufacturer:
IXYS / Littelfuse
HK JDW NO:
415-GMM3X180-004X2-SMD
Package:
24-SMD, Gull Wing
Description:
MOSFET 6N-CH 40V 180A 24-SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GMM3X180-004X2-SMD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4.5V @ 1mA
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    110nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    40V
  • Continuous Drain Current (ID)
    180A
  • Drain-source On Resistance-Max
    0.0025Ohm
  • DS Breakdown Voltage-Min
    40V
  • FET Technology
    METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
  • FET Feature
    Standard
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD, Gull Wing
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ