  • GMK325F225ZH-T
GMK325F225ZH-T
advertisement
Manufacturer No:
GMK325F225ZH-T
HK JDW NO:
782-GMK325F225ZH-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
GMK325F225ZH-T
Description:
M 2.2μF 35V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GMK325F225ZH-T
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm