  • GMC7.3224J63K33TR12
GMC7.3224J63K33TR12
advertisement
Manufacturer No:
GMC7.3224J63K33TR12
HK JDW NO:
417-GMC7.3224J63K33TR12
Package:
2824
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 5% 2824 SMD/SMT 63V-DC 40V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
GMC7.3224J63K33TR12
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40; STANDARD: IEC60384-23
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    7.3mm
  • Height
    3mm
  • Length
    7.3mm