  • GMC12.7305K50B31TR24
GMC12.7305K50B31TR24
advertisement
Manufacturer No:
GMC12.7305K50B31TR24
HK JDW NO:
417-GMC12.7305K50B31TR24
Description:
3μF Film Capacitor 10% SMD/SMT 50V-DC 30V-AC POLYETHYLENE NAPHTHALATE
Step5Bar-code shipping tag
GMC12.7305K50B31TR24
  • Package / Case
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 30; STANDARD: IEC60384-23
  • HTS Code
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    30V
  • Lead Pitch
    12.7mm
  • Size Code
    5045
  • Height
    6.5mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    11.5mm