  • GMA085R71A333MA01T
GMA085R71A333MA01T
advertisement
Manufacturer No:
GMA085R71A333MA01T
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GMA085R71A333MA01T
Package:
0202
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0202
Quantity:
In Stock : 9775
Step5Bar-code shipping tag
GMA085R71A333MA01T
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0202
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.5mm