  • GM67X-CBL-152-P
GM67X-CBL-152-P
advertisement
Manufacturer No:
GM67X-CBL-152-P
Manufacturer:
Kycon, Inc.
HK JDW NO:
418-GM67X-CBL-152-P
Package:
Datasheet:
Description:
Ethernet Cables / Networking Cables IP67 MODJCK BOX SIDE W/ PLUG 152MM CABLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GM67X-CBL-152-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Mounting Type
    Panel Mount, Bulkhead
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    GM67X
  • Feature
    Circular Threaded Coupling
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Jack to Plug
  • Gender
    Female to Male
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Cat5, Industrial Environments - IP67
  • Current Rating
    1.5A
  • Cable Type
    Round Cable
  • Number of Positions/Contacts
    8p8c (RJ45, Ethernet)
  • Length
    152mm