  • GJM1555C1H9R1DB01J
GJM1555C1H9R1DB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H9R1DB01J
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H9R1DB01J
Description:
GJM 9.1pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 16239
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H9R1DB01J
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Capacitance
    9.1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm