  • GJM1555C1H2R9GB01D
GJM1555C1H2R9GB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H2R9GB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H2R9GB01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
2.9pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 9927
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H2R9GB01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    2.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm