  • GJM1555C1H1R8JB01D
GJM1555C1H1R8JB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H1R8JB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H1R8JB01D
Package:
0402
Datasheet:
Description:
1.8pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 2812
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H1R8JB01D
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1mm