  • GJM0336C1E8R0CB01J
GJM0336C1E8R0CB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0336C1E8R0CB01J
HK JDW NO:
535-GJM0336C1E8R0CB01J
Description:
8pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6955
Step5Bar-code shipping tag
GJM0336C1E8R0CB01J
  • Type
    Parameter
    Select All
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Positive Tolerance
    3.125%
  • Negative Tolerance
    3.125%