  • GJM0336C1E160GB01J
GJM0336C1E160GB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0336C1E160GB01J
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GJM0336C1E160GB01J
Package:
0201
Description:
16pF Ceramic Capacitor 2% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 15514
Step5Bar-code shipping tag
GJM0336C1E160GB01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    16pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0H
  • Temperature Characteristics Code
    C0H
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
  • Thickness
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C