  • GJM0335C1H4R2BB01D
GJM0335C1H4R2BB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1H4R2BB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1H4R2BB01D
Description:
GJM 4.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 2684
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1H4R2BB01D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Capacitance
    4.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm