  • GJM0335C1E5R9CB01D
GJM0335C1E5R9CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E5R9CB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E5R9CB01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GJM 5.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 56011
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E5R9CB01D
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.25pF