  • GJM0225C1C4R1CB01L
GJM0225C1C4R1CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1C4R1CB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1C4R1CB01L
Package:
Description:
4.1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 16377
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1C4R1CB01L
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    4.1pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Size Code
    01005
  • Positive Tolerance
    6.0976%
  • Negative Tolerance
    6.0976%
  • Height
    0.2mm