  • GJM0225C1C3R9CB01L
GJM0225C1C3R9CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1C3R9CB01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GJM0225C1C3R9CB01L
Package:
Description:
3.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12402
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1C3R9CB01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    01005
  • Positive Tolerance
    6.4103%
  • Negative Tolerance
    6.4103%
  • Height
    0.2mm