  • GDP503L24V
GDP503L24V
advertisement
Manufacturer No:
GDP503L24V
HK JDW NO:
144-GDP503L24V
Package:
Datasheet:
GDP503L24V
Description:
3P DPC LUG TERM 50A 24VAC
Step5Bar-code shipping tag
GDP503L24V
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Termination Style
    Box Lug, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Operating Supply Voltage
    600V
  • Throw Configuration
    3PST
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Switching Voltage
    277VAC - Nom
  • Must Operate Voltage
    20.4VAC
  • Contact Rating (Current)
    50A
  • Must Release Voltage
    4.8VAC
  • Coil Voltage (AC)
    24V