  • GDP403S220V
GDP403S220V
advertisement
Manufacturer No:
GDP403S220V
HK JDW NO:
144-GDP403S220V
Package:
Datasheet:
GDP403S220V
Description:
3P DPC SCREW TERM 40A 220VAC
Step5Bar-code shipping tag
GDP403S220V
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Coil Voltage
    220VAC
  • Switching Voltage
    277VAC - Nom
  • Must Operate Voltage
    187VAC
  • Contact Rating (Current)
    40A
  • Must Release Voltage
    44VAC