  • GDP321SS24V
GDP321SS24V
advertisement
Manufacturer No:
GDP321SS24V
HK JDW NO:
144-GDP321SS24V
Package:
Datasheet:
GDP321SS24V
Description:
Contactor,DPC,1 Pole w/Shunt,Screw Terminals,32A,24VAC Coil
Step5Bar-code shipping tag
GDP321SS24V
  • Operating Temperature
    -5°C~40°C
  • Termination Style
    Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Operating Supply Voltage
    277V
  • Throw Configuration
    SPST
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Coil Voltage
    24VAC
  • Switching Voltage
    277VAC - Nom
  • Must Operate Voltage
    20.4VAC
  • Contact Rating (Current)
    32A
  • Must Release Voltage
    4.8VAC
  • Coil Voltage (AC)
    24V