  • GDK325BJ106KN-T
GDK325BJ106KN-T
advertisement
Manufacturer No:
GDK325BJ106KN-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-GDK325BJ106KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
GDK 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
GDK325BJ106KN-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GDK
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • Thickness
    1.905mm