  • GCQ1555C1H5R5BB01D
GCQ1555C1H5R5BB01D
advertisement
Manufacturer No:
GCQ1555C1H5R5BB01D
HK JDW NO:
535-GCQ1555C1H5R5BB01D
Description:
GCQ 5.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7764
Step5Bar-code shipping tag
GCQ1555C1H5R5BB01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    5.5pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm