  • GCQ1555C1H1R6CB01D
GCQ1555C1H1R6CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GCQ1555C1H1R6CB01D
HK JDW NO:
535-GCQ1555C1H1R6CB01D
Description:
GCQ 1.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7466
Step5Bar-code shipping tag
GCQ1555C1H1R6CB01D
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    50V