  • GCM31B7U3A561JX01L
GCM31B7U3A561JX01L
advertisement
Manufacturer No:
GCM31B7U3A561JX01L
HK JDW NO:
535-GCM31B7U3A561JX01L
Package:
Datasheet:
Description:
560pF Ceramic Capacitor 5% -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17076
Step5Bar-code shipping tag
GCM31B7U3A561JX01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    40.001177mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    U2J
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm