  • GCM3195G2A222JA16J
GCM3195G2A222JA16J
advertisement
Manufacturer No:
GCM3195G2A222JA16J
HK JDW NO:
535-GCM3195G2A222JA16J
Package:
Datasheet:
Description:
0.0022μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 10135
Step5Bar-code shipping tag
GCM3195G2A222JA16J
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.0022μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X8G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%